Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti i Malit të Zi ,Milo Gjukanoviq në një intervistë të publikuar në revistën Globus të Zagrebit thotë se nuk ka ndyshime në sjelljet hegjemoniste të Sërbis ndaj Malit të Zi që nga ardhja e Vojisllav Koshtunicës në pushtet.
Gjukanoviq ka thënë se Koshtunica e rrethi i tij janë persona të cilët ndaj Malit të Zi bëjnë polititikë të ngjashme me atë të Sllobodan Millosheviqit dhe nuk respektojnë vullnetin e sajë politik.Gjukanoviq ka thënë se gjatë muajve të ardhëshëm fortcat pro-pavarësis do të punojnë për arritjen e koncenzusit për referendumin në Mal të Zi.
XS
SM
MD
LG