Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Sunduesi ushatarak i Pakistanit, gjenerali Pervez Musharaf, ka larguar presidentin dhe ka marrë vetë përsipër detyrën e kryetarit të shtetit. Deri tani “shef ekzekutiv” i Pakistanit dhe drejtues i armatës, Musharaf deklaroi se me këtë hap synonte ti jepte fund pasigurisë politike në vend dhe të vazhdonte, siç u shpreh, reformat e tij kundër korrupsion.
XS
SM
MD
LG