Ndërlidhjet

JERUZALEM


Raportohet një valë e re dhune sot në Lindjen e Mesme, ndërsa bisedimet mes zyrtarëve të lartë palestinezë dhe izraelitë të sigurisë përfunduan mbrëmë vonë pa asnjë rezultat – njoftoi sot radioja publike izraelite. Shtetet e Bashkuara kanë riafirmuar mbështetjen për vazhdimin e armë-pushimit izraelito-palestinez, i cili rrezikon të dështojë pas 10 vrasjeve të ndodhura në vetëm një javë. Bombardimi i një ferme izraelite, herët në mëngjes, ishte incidenti i fundit, prej të cilit nuk raportohen të lënduar.
XS
SM
MD
LG