Ndërlidhjet

NJU DELHI


Në fatëkeqësinë hekurudhore që ka ndodhur në shtetin Karala të Indis kur treni ka dale nga binarët duke qarkulluar mbi një urë,kanë humbur jetën 57 udhëtare kurse mbi 300 janë lënduar.
Tre vagoneta janë përbysur në lumin Kadalundi ,kurse shirat e mëdha vështërsojnë përpjekjet e shpëtimtarëve për të nxjerrë viktimat dhe të lënduarit.
XS
SM
MD
LG