Ndërlidhjet

LONDËR


Të rinjtë Katolik dhe Protestantë sërish janë konfrontuar mbrëmë në rrugët e Belfastit,kurse qeveria Britanike pas trazirave treditëshe ka vendosur të dërgojë edhe 1600 trupa në provincën e trazuar.Zyrtaret e Londrës thonë se dërgimi i trupave nuk ka lidhje me konfrontimet e findit,por eshtë vigjilence para sezonës së marsheve gjatë të cilës rregullisht shkaktohen trazira.
XS
SM
MD
LG