Ndërlidhjet

LIMË


Ish-kreu I spiunazhit peruan, Vladimiro Montesinos, njoftiohet të jetë kapur gjatë fundjavës në Venezuelë dhe tani gjendet në duart e autoriteteve të Perusë.
Montesinos, njëri nga ndihmësit e ish-presidentit Alberto Fujimori, akuzohet për pastrim parash, trafikim armësh dhe përfshirje në skuadrat e vdekjes.
XS
SM
MD
LG