Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë,Vladimir Putin ka paur bisedë telefonike me kryeministrin e Britanisë,Tony Blair dhe, me këtë rast kanë diskutuar lidhur me Irakun dhe Maqedoninë, njoftoi zyra e presidentit në Moskë. Siç njoftohet ,presidenti i Rusisë në bisedën me kryeministrin e Britanisë ka bër thirrje të shtohen përpjekjet ndërkombëtare kundër ekstremistëve shqiptarë në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG