Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell deklaroi në Jerusalem se liderët e Izraelit dhe palestinezëve duhet të ndërmarrin aksione që të vënë nën kontroll dhunën. Powll takoi presidentin e Izraelit, Moshe Katzav e do të ketë bisedime të veçanta me kryeministrin Ariel Sharon dhe liderin palestinez, Jaser Arafat.
Sekretari amerikan i shtetit ka theksuar se armëpushimi i brishtë dhe plani amerikan për vazhdimin e përpjekjeve paqësore ofrojnë shanisin për dhënien fund të gjakderdhjes dhe se liderët nuk duhet të humbasin rastin.
XS
SM
MD
LG