Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, ka përshëndetur vendimin e qeverisë serbe që të dorëzojë ish presidentin jugosllav, Sllobodan Millosheviq në Tribunalin e Kombeve të Bashkuara për krime lufte me seli në Hagë.
Në një deklaratë presidenti George Bush ka thënë se transferimi i tij është një mesazh se ata që i shkaktuan aq tragjedi dhe brutalitet Ballkanit- do të japin llogari.
XS
SM
MD
LG