Ndërlidhjet

BRUKSEL


Nën patronatin e Bashkimit Evropian dhe të Bankës Botërore në Bruksel ka filluar Konferenca e donatorëve për Jugosllavinë e cila pritet të sigurojë mbi një miliardë dollarë për mëkëmbjen e ekonomisë së shkatërruar të këtij vendi. Burime pranë Konferencës kanë thënë se dorëzimi i Millosheviqit në Tribunalin e Hagës mund të forcojë gadishmërinë e vendeve donatore që të sigurojnë fonde për Beogradin.
XS
SM
MD
LG