Ndërlidhjet

BRUKSEL


Belgjika prej sot do ta marrë kryesinë e Bashkimit Evropian, së bashku me problemet e jashtme dhe të brendshme gjatë gjashtë muajve të ardhshme. Qeveria e kryeministrit Gay Verhovstad, të hënën do ta mbajë takimin e parë me Komisionin Evropian, për të diskutuar agjendën e gjashtëmujore, për sa edhe do të jetë në krye të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG