Ndërlidhjet

SANTK PETERSBURG


Presidenti francez Jacques Chirac, ka arritur për një vizitë zyrtare në Sant Petersburg të Rusisë. Lideri francez, para se të shkojë në Moskë për bisedime zyrtare gjatë kësaj vizite do të takohet me presidentin rus Vladimir Putin. Chirac, dje citohet t’iu ketë thënë mediave ruse se bisedimet mes tij dhe liderit rus do të fokusohen mbi Maqedoninë, dhe se ekzistojnë gjasa që të diskutohet edhe rreth iniciativës eventuale të përbashkët me Moskën, për arritjen e paqes në Ballkan.
XS
SM
MD
LG