Ndërlidhjet

HAGË


Avokatët e ish-presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq janë nisur nga Beogradi për në Hagë, për të përgatitur mbrojtjen e ish-liderit jugosllav, i akuzuar për krime lufte. Dy avokatët, Zdenko Tomanoviq dhe Dragan Kërgoviq, citohen të kenë deklaruar se presin të kalojnë disa orë me klientin e tyre në Hagë. Paraqitja e parë e Millosheviqit para gjykatësve të Hagës do të jetë nesër.
XS
SM
MD
LG