Ndërlidhjet

PODGORICË


Kuvendi i Malit të Zi, sot, ka zgjedhur përbërjen e Qeverisë së re të kësaj republike, në krye të së cilës sërish do të jetë Filip Vujanoviqi. Kabinetin e Vujanoviqit do ta përbëjnë tre nënkryetarë dhe 15 ministra.
XS
SM
MD
LG