Ndërlidhjet

SHKUP/RADUSHË


Katër Partitë e Qeverisë së Kolicionit të Gjerë në Maqedoni, i kanë përfunduar diskutimet e sotme, për gjetjen e rrugëve për rifillimin e bisedimeve paqesore, pak para se helikopterët kanë kryer sulmin e tyre të dytë, gjatë dy ditëve të fundit mbi fshatin Radushë, njofton agjencia Reuters. Sipas kësaj agjencie, e cila citon dëshmitarë okularë, thuhet se helikopterë gjuajtës kanë fluturuar në drejtim të fshatit Radushë, në veriperëndim të Shkupit, dhe se më pas janë dëgjuar disa shpërthime në këtë fshat.
XS
SM
MD
LG