Ndërlidhjet

HAGË


Ish-presidenti jugosllav, Sllobodan Millosheviq sot u paraqit për herë të parë para Tribunalit të Kombeve të Bashkuara për krime lufte, që të deklarohet nëse ndjehet fajtor apo jo, lidhur me aktakuzën që e ngarkon për krime lufte ndaj shqiptarëve të Kosovës. Millosheviq nuk u deklarua lidhur me aktakuzën, duke thënë se nuk e njeh legjitimitetin e Tribunalit dhe i konsideron të rrejshëm si gjykatën ashtu edhe aktakuzën.
XS
SM
MD
LG