Ndërlidhjet

MOSKË


Presidentët e Francës dhe Rusisë, Jacques Chirac dhe Vladimir Putin, gjatë bisedimeve që kanë patur në Moskë, kanë shfaqur brengosje lidhur me situatën në Ballkan, veçanërisht në Maqedoni, njofton agjencia Itar Tass. Rusia është e gatshme që të japë kontributin e saj në zgjidhjet e problemeve të rajonit, së bashku me komunitetin evropian, ka thënë Vladimir Putin. Jacques Chirac, në fund të vizitës në Rusi, ka përsëritur thirrjet e tij për zgjidhje politike të luftës në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG