Ndërlidhjet

SHKUP


“Njerëz të paidentifikuar kanë hapur zjarr mbi dy makina tip xhip dhe një autobuz të trupave gjermane të KFOR-it, të cilat transportonin municione” – konfirmojnë burime në ministrinë gjermane të mbrojtjes. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10 të mbrëmjes pak para fillimit të armë-pushimit, në një rrugë periferike 12 kilometra në perëndim të kryeqytetit Shkup-pohojnë të njëjtat burime. Nuk ka njoftime për viktima në njerëz ndërsa dëmet materiale mësohet të kenë qenë minimale.
XS
SM
MD
LG