Ndërlidhjet

KENNEBUNKPORT


Armë-pushimit në Maqedoni dhe rëndësisë së të punuarit së bashku mbi këtë temë të nxehtë, i është dhënë peshë në bisedën 20 minutëshe telefonike mes presidentit amerikan Xhorxh Bush dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin.
“Liderët diskutuan një spektër të gjerë cështjesh midis të cilave u fokusuan në përmirësimin e marrëdhënieve ekonomike dhe stabilitetit strategjik” – ka njoftuar zëdhënësi Ari Flecer.
E zhvilluar nga rezidenca verore familjare në Kene – Bunkport, ku Xhorxh Bush feston 55 vjetorin e lindjes, biseda i paraprin një takimi të planifikuar për datën 20 të këtij muaji mes dy burrë-shtetasve botërorë.
XS
SM
MD
LG