Ndërlidhjet

HAGË


Kryeprokurorja Carla del Ponte ka mirëpritur vendimin e Kroacisë për dorëzimin e të dyshuarve për krime lufte në Gjykatën e Hagës.
Florence Hartman, zëdhënëse e del Ponte-s tha se janë në pritje të arrestimit dhe transferimit të të akuzuarve të Hagës dhe se identiteti I tyre do të zbulohet vetëm pas aktit të ekstradimit.
XS
SM
MD
LG