Ndërlidhjet

JERUZALEM


Rrëmbimi i njërit prej eksponentëve të lëvizjes palestineze Hamas, është shoqëruar nga incidente të ndryshme në territoret arabe, midis të cilave regjistrohet edhe vrasja e një 11 vjecari palestinez. Rrëmbimi I Ajub Fuad Sharaw-it, i cili sipas autoriteteve palestineze është rrëmbyer në qytetin Hebron të Bregut Perëndimor, nuk është konfirmuar nga zyrtarët e Tel - Avivit. Ndërkaq radioja publike izraelite raporton plagosjen e dy civilëve, banorë të vendbanimeve hebreje në territoret palestineze, si dhe sulmin me granata ndaj një njësie izraelite në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG