Ndërlidhjet

PEKIN


Një zëdhënëse e ministrisë së jashtme kineze ka kumtuar se do të nisë të shtunën, gjykimi për spiunazh i pedagogut të Universitetit të Hong-Kongut, kinezo-amerikanit Li Shaomin. Procesi do të zhvillohet me dyer të mbyllura por sipas zyrtares kineze, do të lejohet prania e përkthyesit dhe një diplomati amerikan i cili do të vëzhgojë seancën.
XS
SM
MD
LG