Ndërlidhjet

SHKUP


Sipas burimeve të ministrisë së Mbrojtjes dhe asaj të Brendshme të Maqedonisë, në ditën e pestë të tij, armëpushimi është cënuar në dy raste, në kalanë e Tetovës dhe në fshatin Sllupçan. Sipas të njëjtave burime, luftëtarët shqiptarë kanë hapur zjarr mbi një helikopter i cili, sic thuhej, transportonte ushqime në një rajon në afërsi të kufirit me Kosovën por nuk kanë arritur ta qëllojnë atë. Agjensitë e lajmeve citojnë zytarë të Shkupit të komentojnë se guerrilasit shqiptarë po përfitojnë nga armë-pushimi për t’u riorganizuar dhe fituar më shumë terren.
XS
SM
MD
LG