Ndërlidhjet

NJU JORK


Një gjykatë në Nju Jork ka dënuar me burgim të përjetshëm Khalfan Khamis Mohamedin, për rolin e tij në bombardimin e ambasadës së Shtetetve të Bashkuara në Tanzani ku, në vitin 1998 u vranë 11 njerëz. Muajin e kaluar Mohamed dhe tre persona të tjerë, të cilët besohet të kenë lidhje me Osama Bin Ladenin, u shpallën fajtorë për pjesëmarrje në komplotin e bombardimit të ambasadës amerikane në Kenia, atentat në të cilin gjetën vdekjen 213 persona.
XS
SM
MD
LG