Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë cilësuar “akte shumë provokative” aksionet e ndërrmarra nga organet bashkiake izraelite të Jeruzalemit për shkatërrimin e 14 shtëpive palestineze, me motivin se ato ishin ndërtuar pa leje. Po sot ushtria izraelite ka rrënuar 26 shtëpi të tjera në Gaza cka nxiti një valë përleshjesh mes trupave izraelite dhe palestinezëve e në të cilat u lënduan 8 persona nga të dyja palët. Zëdhënësi I Departamentit të Shtetit, Richard Boucer u shpreh se Israeli duhet të ndalë menjëherë shkatërrimin e pronave të palestinezëve.
XS
SM
MD
LG