Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ushtarët amerikanë të forcës paqeruajtëse KFOR, kanë arritur t’i vijnë në ndihmë një ushtari të plagosur maqedonas- kanë konfirmuar sot zyrtarë ushtarakë amerikanë.
Ushtari ndodhej në gjendje kritike për shkak të plagëve në kokë dhe në bark, si rezultat i një shkëmbimi zjarri brenda Maqedonisë, pikërisht në jug të sektorit amerikan në Kosovë – thanë autoritetet e Kampit Bonstill.
Incidenti mësohet të ketë ndodhur rreth orës 10.30 të mbrëmjes në afërsi të Tanushecit.
XS
SM
MD
LG