Ndërlidhjet

MOSKË


Planet e Shteteve të Bashkuara për sistemin kombëtar të mbrojtjes kundër-raketore do të jenë prioritet i bisedimeve mes presidentit rus Vladimir Putin dhe atij kinez Jang Zemin, më 16 korrik. Përveç problemit ABM, të dy udhëheqësit e lartë pritet të trajtojnë temat Irak, Kosovë e Lindje e Mesme si dhe çështje të tjera ndërkombëtare- njofton agjensia shtetërore ruse Itar-Tass.
XS
SM
MD
LG