Ndërlidhjet

SOFIE


Ish-mbreti i Bullgarisë, i cili është emëruar nga partia e tij kryeministër i vendit, pohoi se kjo detyrë do të jetë, sic u shpreh ai, “e jashtëzakonshme dhe dërrmuese”. Pas takimit me presidentin Peter Stojanov, ish-mbreti tha se shpreson që të përmbushë ato çfarë lëvizja e tij pati premtuar gjatë fushatës elektorale. Stojanov ka deklaruar sot se do t’i japë Simeonit të dielën një mandat për të formuar qeverinë e re.
XS
SM
MD
LG