Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari I Përgjithshëm I NATO, lordi George Robertson ka nxitur serbët e Kosovës të marrin pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të Nëntorit. Lordi Robertson u takua në shtabin e NATOs në Bruksel me zëvendës-kryeministrin e Serbisë Nebojsa Covic dhe ministrin e jashtëm të Jugosllavisë, Goran Svilanovic. Covic, citohet të ketë thënë se Serbia shpreson që pjesëmarrja e saj të jetë konstruktive dhe jo më problematike.
XS
SM
MD
LG