Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata e Kombeve të Bashkuara për Hetimin e Krimeve të Luftës me seli në Hagë, ka zbuluar sot sekretin mbi një nga të dyshuarit për krime lufte duke akuzuar një serb të Bosnjes për gjenocid dhe të tjera akte kriminale lufte.
Autoritetet e Bosnje-Hercegovinës janë nxitur të zbatojnë një fletë-arresti ndërkombëtar kundër të akuzuarit, 50 vjecarit Stojan Zupljanin, ish-shef policie në rajonin Krajina të Kroacisë.
XS
SM
MD
LG