Ndërlidhjet

SHKUP


Tre zyrtarë nga Bashkimi Evropian, një norvegjez, një slovak dhe përkëthyesi i tyre shqiptar, me mision vëzhgimi të armëpushimit në Maqedoni, kanë humbur jetën dje kur automjeti i tyre, me gjasë, ka hasur në një minë afër fshatit Novosellë në rajonet e Tetovës.
Kontakti me vëzhguesit ishte humbur nga dita e djeshme, kurse sot u gjet automjeti i shkatërruar dhe trupat e tyre të pajetë.
XS
SM
MD
LG