Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i mbrojtjes Benjamin Ben Elizar ka deklaruar se Izraeli mund të pajtohet me vendosjen e vëzhguesve të jashtëm në Bregun Perëndimor dhe në Brezin e Gazës po të jetë i detyruar dhe nëse mbikëqyrësit janë amerikanë.
Ministrat e jashtëm të Grupit -7 dhe Rusisë në mbledhjen e djeshme në Romë propozuan dërgimin e vëzhguesve ndërkombëtar dhe ftuan Izraelin dhe Palestinezët që të pranojnë mbikëqyrjen nga pala e tretë.
XS
SM
MD
LG