Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë Ilir Meta ka kërkuar civilizimin e krizës në Maqedoni, përmes hapjes së rrugës për një proces politik nga ana e qeverisë së atjeshme dhe ka siguruar se Shqipëria do të mbështesë pa rezerva qëndrimin e bashkësisë euro-atlantike ndaj Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG