Ndërlidhjet

GJENOVË


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush, ka nënvizuar nga samiti i Gjenovës, rëndësinë e raporteve me Rusinë, duke thënë se “Shtetet e Bashkuara janë në gjendje të vazhdojnë dialogun në një mënyrë shumë të hapur dhe miqësore pasi kjo do të jetë shumë e rëndësishme për aftësinë e të punuarit së bashku mbi një sërë çështjesh, veçanërisht mbi ato për një kornizë të re strategjike”.
XS
SM
MD
LG