Ndërlidhjet

GRAÇANICË


Nja 200 serbë kanë demonstruar sërish në Graçanicë duke kërkuar hetime të gjithanshme ndërkombëtare për fatin e të afërmëve dhe bashkëkombësve të tyre që konsiderohen të zhdukur.
Ata thonë se 1300 serbë janë zhdukur në Kosovë që nga vendosja e misionit paqëruajtës të udhequr nga NATO, në qershor të vitit 1999.
Demostruesve u janë bashkuar edhe 100 persona nga Serbia .Dje u hospitalizuan 5 serbë nga grupi prej 58 vetëve, të cilët, ka një javë, po bëjnë grevë urie.
XS
SM
MD
LG