Ndërlidhjet

DAMASK


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Javier Solana u ka bër thirrje izraelitëve dhe palestinezëve që të pranojnë vëzhguesit ndërkombëtarë, të cilët do të mbikëqyrnin përpjekjet e tyre për arritjen e paqës.
Javier Solana ka bërë këte deklaratë në Siri duke filluar turneun rajonal, me ç rast do të qëndrojë edhe në Liban, Izrael, territoret palestineze dhe në Egjipt.
Liderët e G-7 dhe Rusisë nga samiti i Gjenovës publikuan një deklaratë që bën thirrje për dërgimin e vëzhguesve në Lindje të Afërt.
XS
SM
MD
LG