Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i Stejt Departamentit amerikan,Philip Reeker, ka deklaruar se abuzimet e “ekstremistëve të armatosur”, sic i ka cilësuar ai, “që synojnë të përmirësojnë pozicionet e tyre është i papranueshëm”. “Ne dënojmë cdo shkelje të armëpushimit nga ana e së ashtuquajturës UÇK dhe qëllimin e saj për të fituar territor me dhunime flagrante të armëpushimit” – ka deklaruar zëdhënsi i Stejt Departamentit Amerikan.
XS
SM
MD
LG