Ndërlidhjet

HANOI


Sekretari amerikan i Shtetit Colin Powell është shprehur se Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë bërë progres në trajtimin e rasteve të disa universitarëve amerikanë të burgosur në Kinë. Pas takimit nw kryeqytetin vietnamez, me ministrin e jashtëm të Kinës, Tang Jiaxuan, zoti Powell tha se disa nga rastet, siç u shpreh ai, “duket se janë drejt rrugës së zgjidhjes”.
XS
SM
MD
LG