Ndërlidhjet

SHKUP


Autoritetet maqedonase janë të gatshme që të vazhdojnë bisedimet me partitë politike shqiptare prej ditës së sotme, ka thënë një burim evropian i afërt me bisedimet midis të deleguarve më të lartë të Perëndimit dhe Shkupit.
Këto burime kanë thënë se ka elemente pozitive dhe se maqedonasit kanë treguar gatishmëri që të vashdojnë dialogun politik, pas takimeve që kishin Robertson,Solana dhe Geoana me presidentin Boris Trajkovski dhe kryeministrin Lupco Georgievski.
XS
SM
MD
LG