Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica, në një intervistë për të përditshmen “Blic” të Beogradit, ka qortuar Misionin e Kombeve të Bashkuara në Kosovë të mos kenë bërë asgjë, siç është shprehur, për të motivuar serbët e Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme. Situata është shumë e vështirë, sepse asgjë nuk është bërë në Kosovë, ka thënë Koshtunica, duke vërejtur se nuk ka kthim të refugjatëve dhe kushte themelore sigurie.
XS
SM
MD
LG