Ndërlidhjet

RAMALLAH


Njoftohet se tanket izraelite kanë granatuar caqe të sigurisë palestineze në Bregun Perëndimor në orët e mëngjezit, pas vrasjes së një të riu izraelit pranë një vendbanimi kolonësh hebrej afër Bregut Perëndimor.
Siç raportohet, tanket izraelite kanë vënë në cak të sulmit postblloqet policore në veri të Ramalahut, qendër politike dhe tregtare palestineze në Bregun Perëndimor, por nuk u raportua për të plagosur.
XS
SM
MD
LG