Ndërlidhjet

KANBERA


Sekretari amerikan i shtetit dhe sekretari i mbrojtjes, Colin Powel dhe Donald Rumsfeld, kanë lavdëruar aleancën me Australinë, Korenë Jugore dhe Japoninë dhe kanë thënë se Shtetet e Bashkuara synojnë të mbesin të angazhuara në rajonin e Paqësorit Aziatik.
Sekretari i mbrojtjes, Donald Rumsfeld, iu bashkua sekretarit të shtetit Colin Powel në takimin me homologët australianë. Diplomatët kanë folur fjalë të mira për aleancën 50 vjeçare midis dy vendeve.
XS
SM
MD
LG