Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian ka miratuar një pako ndihme humanitare në vlerë prej 10 milion euro për Taxhikistanin, të cilin e kanë goditur thatësi të mëdha. Këto fonde do të shfrytëzohen për ndihmë në ushqime, mbrojtje shëndetësore dhe ujë të pijshëm.
XS
SM
MD
LG