Ndërlidhjet

NABLUS


Të paktën tetë palestinezë janë vrarë gjatë një sulmi izraelit mbi ndërtesën e aktivistëve të lëvizjes Hamas në qytetin Nablus të Bregut Perëndimor.
Dy nga të vrarët, Jamal Mansour dhe Jamal Salim, identifikohen si zyrtarë të lartë të lëvizjes militante palestineze. Dëshmitarët nuk ishin të gjendje të përcaktonin nëse sulmi ish kryer nga ajri apo toka, ndërsa mungojnë prononcimet e palës izraelite.
XS
SM
MD
LG