Ndërlidhjet

TAIPEI


Të paktën 61 të vrarë dhe 200 të humbur janë bilanci i tajfunit Toraxhi i cili preku Taivanin para dy ditësh, duke shkaktuar përmbytje dhe dëme në vlerë 40 milion dollarë.
Sot në mëngjes tajfuni goditi provincën Fuxhijan të Kinës Lindore.
XS
SM
MD
LG