Ndërlidhjet

MINERALNYE VODY


Komandot ruse kanë mësyer autobuzin me 41 udhëtarë, të marrë peng nga persona të maskuar, të cilët kërkonin lirimin e pesë guerrilasve çeçenë të burgosur në vitin 1994 pas një akti të ngjashmë grabitjeje personi. Gjatë këtij aksioni, komandot ruse vranë njërin nga dy personat e armatosur dhe liruan të gjithë pasagjerët.
XS
SM
MD
LG