Ndërlidhjet

WASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara ,George Bush ka urdhëruar zgjerimin e sanksioneve ekonomike kundër Irakut, të cilat ishin vënë së pari ndaj këtij vendi para 11 vitesh si përgjigje ndaj invadimit të Kuvajtit nga ana e Sadam Huseinit.
Në një letër që i ka drejtuar mbrëmë Kongresit, presidenti Bush thotë se qeveria irakiene vazhdonë të angazhohet në aktivitete armiqësore ndaj stabilitetit në Lindje të Afërt dhe interesave të Shteteve të Bashkuara në rajon.
XS
SM
MD
LG