Ndërlidhjet

NABLUS


Dhjetra mijëra njerëz kanë marrë pjesë në funeralin e tetë palestinezëve të vrarë dje nga forcat izraelite në Nablus të Bregut Perëndimor, duke u kërcënuar me hakmarrje.
Zyrtarët izraelitë e justifikuan sulmin e djeshëm raketor ndaj grupit militant palestinez të Hamasit duke thënë se ata kanë qenë të përzier në aktivitete terroriste, por njëherit kanë shfaqur keqardhje për të vrarët.
Sulmin e djeshëm të forcave izraelite e kritikuan Shtetet e Bashkuara, Britania, Kombet e Bashkuara dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG