Ndërlidhjet

TEHERAN


Policia Iraniane ka arrestuar 150 persona në një park në veri të Teheranit, si pjesë e një operacioni anti-drogë, kurse dje në provincën e Jazdit janë konfiskuar 1200 kilogramë drogë, ndërsa në konfrontime është vrarë trafikanti i supozuar dhe janë plagosur disa të tjerë.
Irani është rruga kryesore e drogës nga Afganistani dhe Pakistani drejtë tregjeve fitimprurëse në Evropë dhe shtetet arabe të pasura me naftë.
XS
SM
MD
LG