Ndërlidhjet

PRISHTINË


Udhëheqësit politikë të shqiptarëve të Kosovës, kanë hedhur poshtë programin për Kosovën, të miratuar dje, në një sesion të përbashkët të qeverisë serbe dhe asaj federale jugosllave. Liderët shqiptarë e kanë cilësuar atë si provokativ në përpjekje për krijimin e strukturave paralele në Kosovë.
XS
SM
MD
LG